Django 100″

Nejdříve kulturní okénko 😀
Proč se model jmenuje tak, jak se jmenuje? Proč se jmenuje jako sadistický vražedný černoch? No protože je to prostě klasika, nedalo mi to a nesmíme ten život brát přeci tak vážně. A hlavně je prokazatelně NESPOUTANÝÝÝÝ.
Konec kulturního okénka 😀

Django je projekt vakuovaného modelu, který původně vznikl pouze jako testovací model, učící, na ověření technologie a taky jako hec přátel z Manušického klubu. Postupem se vyvinul na poměrně slušný produkt, schopný konkurovat „továrním“ strojům.

Jak už název napovídá, Django 100″ je taková klasická 100palcovka. Křídlo i ocasní plochy jsou vakuově laminovány na XPS jádro. Mohutné uhlíkové pásnice zajišťují výbornou ohybovou tuhost. Torzní stabilitu zajišťuje kvalitní skelná tkanina pokládaná v úhlu 45°.
Profil křídla modifikovaný S4083 velmi dobře indikuje termiku.
Plná mechanizace křídla v rukou zkušeného pilota dokáže zajistit široké nastavení do různých klimatických podmínek. K tomu je možno využít i v křídle vestavěné balastní šachty, kam je možno zasunout zátěž o průměru 10mm a délce 115mm do každého křídla. Při použití ocelové tyče to jest cca 140g možné zátěže!!!
Gondola je tvořena uhlíkovou tkaninou s vyztužením v exponovaných místech. Na gondolu navazuje ručně vinutá sklouhlíková trubka. Pro příznivce svahového létání je i bezmotorová varianta trupu.
Ocasní plochy je možno zvolit buď v klasickém uspořádání do „T“, tedy SOP a VOP, nebo motýlkové plochy „V“.
Díky testovacím pilotům (Tomáš Hlavinka, Rudolf  Rada a snad všichni Manušičtí) prošel model časem drobným vývojem. Jedna z nejdůležitějších byla změna vzepětí a vetší rozpětí, zpevnění potahu po řezu klapky, podpora potahu pro páky klapek a křidélek, vložení výplně pod šrouby křídel. Dále pak prodloužení a lehké rozšíření gondoly pro pohodlnou montáž serv pod křídlem a v neposlední řadě již zmíněná šachta pro balastní zátěž.
Celkově tedy vznikl model pro kategorie RCEV, RCEO, RCEP a s přivřeným okem i F5J.
V současní době jsou dostupné tyto barevné varianty:

White
Carbon „D-box“

HOME

O MNĚ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *